Senetle Araba Verenler? Senetle Araba nasıl alınır?

Senetle Araba Verenler? Senetle Araba nasıl alınır? – Araba almak herkesin hayalidir ancak sıfır araba alırken ya peşin yada kredi ile araba alabilirsiniz. 0 Arabalarda senet olayı pek olmamaktadır. Ancak araba oto galeriye düşmüşse gerek sıfır gerekse ikinci el araçlarda senetle satılabilmektedir.

Senetle araba almak için öncelikle bir oto galeriye gidip arabayı beğenmeniz arabayı beğendikten sonrada pazarlık yaptıktan sonra ödeme koşullarını konuşmanız gerekmektedir. Bütün oto galericilerin senetle araba vermediğini hatırlatalım. Genelde büyük oto galeriler daha fazla kar olduğu için senetle araba satmaktadır.

Kredi ile araba alamayanlar için Senetle araba alma imkanı sunulmaktadır. Arabayı beğeniyorsunuz pazarlığınızı yapıyorsunuz, peşinatsız araba veya belli bir peşinat vererek ödeme planına göre de senet imzalıyorsunuz.  Ayrıca aracın satışı alınıp alınmayacağı pazarlıkta belirlenmektedir. Aracın satışı alınırsa oto galeri tarafında rehin konulur. Arabanın bütün taksitlerini ödemeden aracı hiçbir şekilde satamazsınız. Satmaya karar verirseniz de rehini ile birlikte yada aldığınız oto galeriye satmanız gerekmektedir.

Peşinatsız araba alındığında geri ödeme riski yüksek olduğundan dolayı genelde kefil istenmekle beraber aracın fiyatı oldukça yüksektir. Fakat belli bir peşinat verirseniz aracın fiyatı düşmekle beraber araba sahibi sizden kefil istemeyebilir. Senetler ödenmediğinde de senet sahibi aracınızı alabilir.

Senetle araba verenler nerededir? Her şehirde senetle araba veren oto galericiler bulunmaktadır. Oto galericilerin yüksek kar nedeniyle bu yöntemi sürekli olarak kullanmaktadır. Oto galericiler sitesine giderek genelde büyük oto galerilerde bu tür satışlar yapılmaktadır.

Senetle araba alacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle aracı daha düşük fiyatla almak için peşinatı oldukça yüksek tutun. Ve pazarlığınızı iyi yapın, Geri ödemeyi aylık mı? 3 aylık mı yoksa 6 aylık mı ödeyeceğinizi siz belirleyeceksiniz ve bütçenize göre belirlemenizi yapmanız gerekmektedir. Senelik ödemeyi seçenlerde bulunmaktadır. Genelde tek senet bulunur ve kişi arabayı aldıktan tam bir sene sonra kalan borcun tümünü ödeme taahhüdünde bulunur.

 

Paylaş
Önceki İçerikİş Bankası Kredi Kartı Başvurusu
Sonraki İçerik[İnceleme] Öğrenciler için en iyi kredi kartı
Uzun yıllardır bankacılık sektöründe çalışmaktayım.Finansal sorunlara pratik çözümler üreterek tüketicilerin sorunları çözmeyi amaçlamakla beraber,Borsa, Forex gibi alanlarda yatırımlarım bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here