Kredi Notu Kaç Günde veya Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Notu Kaç Günde veya Kaç Ayda Yükselir – internette bu konu hakkında okuduğunuz bütün bilgileri unutun ve bu yazımızı okuyun. Çünkü kredi notu aylık değil günlük olarak yükselir. Hangi durumlarda kaç günde yükselir? Hangi durumlarda kaç ayda yükselir? sorularına uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu makalede cevabını bulacaksınız.

Kredi notu hesaplaması yapılırken borç miktarına hiç bir zaman bakılmaz, Borcunuzun olup olmadığı önemli tabi kredi limitinin aşılıp aşılmadığı hesaplanır. Ancak kredi notu hesaplamasında son ödeme tarihi geçen ödeme miktarı hiç bir zaman önemli değildir. Önemli olan ödemenin son ödeme tarihi geçip geçmediğidir. Eğer 1 lira gecikmiş borcunuz var kredi notunuz anında düşecektir.

Aynı şekilde borcunuzu, Bu borç;

  • Ek hesaplar (tüketiciler genellikle ek hesapların son ödeme tarihine pek bakmamaktadır. Gecikme olsa dahi gecikme oranın tekrardan ek hesap üzerinden tahsil edileceği düşüncesi hasıl ancak tahakkuk olunan faiz oranı son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekiyor. Son ödeme tarihleri genelde ay sonundadır.) Hesapta 1 lira gecikmeniz varsa kredi notunuz hemen düşecektir. Kredi notunuzu yükselmesini istiyorsanız borcunuzu hemen kapatın. Aynı gün içerisinde tekrardan yükselecektir.
  • Kredi kartı borçları Ek hesaplar ile aynı şekilde çalışmaktadır. Asgari ödemesi ödense kredi notu düşmez denilse de yükseltmeyeceğini  de belirtelim. Eğer kredi kartı borcunu tam olarak öderseniz kredi limitiniz yükselecek ve paralel olarak kredi notu da yükselecektir.
  • Kredi Ödemeleri Kredi taksit ödemelerinizi yine bir gün olsa bile geciktirmeyin, kredi, kredi taksitleri vs 5 yıl boyunca takip ediliyor 1 gün geciktirmeniz kayıtlara kırmızı olarak geçiyor. Bu nedenle kredi borçlarınızı zamanında ödeyiniz.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Öncelikle bankalarla iletişiminiz yoksa, yani kredi almadıysanız kredi kartınız yoksa kredi notum çıkmıyor diye bankalar kredi de vermiyor. Kredi notunun yükselmesi için kredi ve kredi kartı almanız gerekiyor. Ancak kredi notunuz olmadığı için kredi başvurusu reddedilecektir.

Öncelikle maaş bordronuzu alın ve bankaya gidin, Bordro ile kredi kartı başvurusu yapın, Eğer siciliniz bozuk değilse banka size düşük limitli bir kredi kartı verecektir. Eğer onu da vermediyseniz Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapın bunun için kredi notu şart değil, aldığınız kredi kartını aktif olarak kullanın ve borçlarınızı zamanında tam olarak ödeyin 2-3 ay içerisinde kredi notunuz yükselecektir.

Yok benim kredi notum var ama düşük daha önce yüksekti de düştü, düşme nedenleri yukarıda saydığımız nedenlerden dolayıdır. Borçlarınızı zamanında öderseniz kısa süre içerisinde bu günlük veya haftalık olarak kredi notu yükselebilir.

Kara listedeyim, kara listeden çıktım kredi notumu nasıl yükseltebilirim, Kara listeden çıktıktan sonra yine bloke teminatlı kredi kartı almanızı tavsiye eder 4-5 aylık aktif kullanımdan sonra kredi kartı ekstrenizi alarak başka bir bankaya giderek normal kredi kartı başvurusu yapın, Kredi kartı başvurunuz onaylanacak, alacağınız kredi kartını da 2-3 aylık kullanımda sonra kredi otunuz yükselecektir. Yukarıda verilen süreler kişiden kişiye göre değiştiğini hatırlatmak isterim. Sorularınızı yorum alanından sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi notu sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaşmak Hayattır
Önceki İçerikHSBC Kredi Yapılandırma
Sonraki İçerikKredi Kartından EFT Havale Para transferi yapılabilir mi?
Uzun yıllardır bankacılık sektöründe çalışmaktayım.Finansal sorunlara pratik çözümler üreterek tüketicilerin sorunları çözmeyi amaçlamakla beraber,Borsa, Forex gibi alanlarda yatırımlarım bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here