Kredi Kartı ile 2017 MTV Ödemesini Taksitle Yapma

Kredi Kartı ile 2017 MTV Ödemesini Taksitle Yapma – 2017 yılına girişimizle araç sahipleri Motorlu Taşıt Vergisinin  (MTV) ilk taksit ödemesini 31 ocak tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. MTV ödemeleri Maliye ve bankalar aracılığı ile yapılacağı gibi internet bankacılığından ve e vergi dairesi üzerinden de ödeme işlemlerini yapabilmektedir.  Kredi kartınız varsa taksitle olarak ta ödeme yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından MTV Ödemesi

Bankalarda bir hesabınız ve internet bankacılığınız açıksa MTV ödemesi için internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ödemeler bölümğnde kurum ödemelerine gelerek burada MTV ödemenizi hesabınızdan veya kredi kartınızda kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesinden Kredi kartı ile Ödeme

Bir diğer ödeme yöntemi İnternet vergi dairesi üzerinden sorgulama yaparak ödeme işlemini yapmaktır. Buraya tıklayarak karşınıza çıkan ekranda Motorlu taşı sorgulama ve Kredi kartı ödemesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda ki bilgileri doğru bir şekilde girmektedir. İstenilen bilgiler;

  • plaka
  • Özel plaka olup olmadığı
  • T.C kimlik numarası veya vergi numarası
  • Tescil tarihi (ruhsatta yazılmaktadır.)

Bilgileri girdikten sonra “tamam” tuşuna tıklayın ve araç bilgileri ve borç bilgileri karşınıza çıkacaktır. Trafik cezası yoksa sadece MTV (motorlu taşıtlar vergisi) borcu  çıkacaktır. Kredi kartı ile ödeme yöntemine tıklayın.

Ancak MTV ödemesi sadece anlaşmalı bankaların kredi kartı ile ödemeyebilirsiniz. Anlaşma bankalar şunlardır;

AKBANK
Axess, Wings, Free, Axess Business, Wings Business, Bank’O Card Axess kredi kartları ve Neo banka kartı
GARANTİ BANKASI Tüm Garanti American Express, VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS, Burgan BONUS
HALKBANK Tüm Halkbank VISA ve MasterCard
İŞ BANKASI Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard
YAPI KREDİ Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard ve Albaraka Worldcard, Anadolubank Worldcard
HSBC Tüm HSBC VISA ve MasterCard
FİNANSBANK Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard
TEB Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)
VAKIFBANK Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard
ZİRAAT BANKASI Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard
DENİZBANK Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI Tüm Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartları
AKTİF BANK

 

Bu bankalardan kredi kartınız varsa taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Taksit sayısı bankalar tarafından belirlenmektedir. Taksit sayısını öğrenmek için çalıştığınız banka ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından EFT Havale Para transferi yapılabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaşmak Hayattır
Önceki İçerikHSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikPtt Kargo Çalışma Saatleri 2017
Uzun yıllardır bankacılık sektöründe çalışmaktayım.Finansal sorunlara pratik çözümler üreterek tüketicilerin sorunları çözmeyi amaçlamakla beraber,Borsa, Forex gibi alanlarda yatırımlarım bulunmaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here